פגיעת ראש בתאונת עבודה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פגיעת ראש בתאונת עבודה

כל אדם עלול לחוות תאונה במהלך העבודה. במקרה כזה מגיעות לנפגע זכויות שנובעות מעצם הפגיעה במהלך העבודה. תאונתפגיעת ראש בתאונת עבודה עבודה בחוק הביטוח הלאומי מוגדרת כ : " תאונה שאירעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו, ובעובד עצמאי – תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו;" (סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב ) תשנ"ה – 1995.

התאונה צריכה להתרחש במקום העבודה ובשל סיכונים במקום העבודה. כמו כן, יש גם תאונת עבודה שהיא מחלת מקצוע ותאונת עבודה שהיא גם פגיעת מיקרוטראומה.

על פי החוק, תאונת עבודה יכולה להיות גם תאונה במהלך העבודה וגם תאונה בדרך למקום העבודה או חזרה ממנה, או תאונה שמתרחשת במעבר בין מקומות עבודה.

על סוגי פגיעות ראש

בהרבה מקרים, במסגרת תאונת עבודה מתרחשת פגיעת ראש. פגיעת ראש יכולה להתרחש בעקבות מכה בראש מנפילה, החלקה, התקלות במפגע, תאונת דרכים, וכולי.

למרות שבתחילה נראים סימנים קלים בלבד, אילו עלולים להחמיר בהמשך. יש מקרים שפגיעת ראש יכולה אפילו לגרום לנכות.

פגיעת ראש היא טראומה שעלולה לגרום להמות תופעות ובין היתר : לזעזוע מח, סחרחורת, שברים, דימום בראש ושטפי דם, שבץ מח, אבדן הכרה, בצקת במח, לחץ בתוך הגולגולת, זיהומים, קשיים בהתנהלות מוטורית, בעיות ריכוז וזיכרון, בעיות ראיה ונזקים נוירולוגיים שמורגשים גם אחרי התאונה, כאבי צוואר, ועוד.

האם ניתן להגיש תביעות בעקבות פגיעת ראש?

תביעה נגד המעסיק

במקרה שאדם נפגע בראשו בתאונת עבודה הוא יכול להגיש תביעה נגד המעסיק או נגד חברת כח אדם, ו/או נגד חברת הביטוח שבה המעסיק מבוטח. התביעה היא לתשלום פיצויים עבור נזקי גוף. במקרה כזה צריך להוכיח את רשלנות המעסיק ואת אחריותו, וכך שהפר חובה חקוקה בין היתר בנוגע למיגון העובדים וכולי.

היה ובית המשפט קבע שהמעסיק ישלם פיצויים לנפגע, ינכו אותם מסכומים שמשלם או ישלם הביטוח הלאומי.

חשוב לצרף לתביעה חוות דעת מומחה לתמיכה בטענות התובע לגבי הנזק שנגרם לו.

יש מקרים שבית המשפט מטיל אשם תורם על התובע עצמו, ומפחית מאשמת המעסיק ומגובה הפיצוי שמגיע לו. לכן, חשוב מאוד ורצוי להיעזר בעורך דין מומחה בתחום.

אם בית המשפט מקבל את התביעה, הוא יפסוק הפסדי השתכרות, כאב וסבל, הוצאות שנגרמו לתובע, וכולי.

תביעה לביטוח לאומי

דמי פגיעה:

אדם שנפגע פגיעת ראש בתאונת עבודה ואינו יכול להמשיך לעבוד, יכול בתחילה לתבוע דמי פגיעה מביטוח לאומי כדי להשלים את ההכנסה שנגרעה ממנו. אם נקבע לו העדר כושר עבודה חלקי בלבד הוא יקבל דמי פגיעה חלקיים.

במקרה כזה על העובד להגיש טפסי תביעה לביטוח לאומי ולמלא את פרטי התביעה, הטיפולים שקיבל, מועד הפסקת עבודתו, וכולי. כמו כן עליו לחתום על טופס ויתור סודיות רפואית. התביעה תוגש לביטוח לאומי בתוך שנה מהפגיעה.

אחוזי נכות וקצבת נכות כללית:

אם הנפגע ממשיך לסבול מנכות זמנית או נכות קבועה, הוא יכול להגיש תביעה לקביעת אחוזי נכות ולתשלום גמלת נכות מעבודה.

במקרה כזה מזמנים את התובע לוועדה רפואית לנכות מעבודה של הביטוח הלאומי, וזו קובעת אחוזי נכות עבורו בהתאם לליקוי מתוך רשימת הליקויים של הביטוח הלאומי.

קצבת הנכות נקבעת על פי דרגת אחוזי הנכות: עד 20% נכות מקבלים מענק חד פעמי, ומעל 20% נכות – קצבת נכות חודשית.

ניתן לערער על החלטת הביטוח הלאומי על דרגת הנכות ואחוזי הנכות. חשוב להיעזר בעורך דין שמומחה לתאונות עבודה ולאסוף מסמכים רפואיים רלוונטיים לצורך הכנת התביעה.

לחצו למעבר מהיר למגוון טפסים לנפגע עבודה במוסד לביטוח לאומי

הזכות לטיפולים רפואיים

כאשר עובד נפצע בתאונת עבודה הוא זכאי לקבל זכויות סוציאליות ובין היתר טיפולים רפואיים. כמו כן מי שנפגע בראשו בתאונת עבודה יקבל טיפול רפואי מקופת החולים שכלול בסל הבריאות, זכאות להחזרים על הוצאות, וכן טיפולים משלימים.

פיצוי גם מחברת הביטוח הפרטית

נפגע שמבוטח בפוליסת ביטוח פרטית יכול לתבוע את הפוליסה על אבדן כושר עבודה.
כאשר מדובר על תאונת דרכים בדרך לעבודה, הנפגע יכול לתבוע גם את חברת הביטוח המבטחת את הרכב בביטוח חובה.

מה יש להכין עבור התביעה?

חשוב לאסוף ניירת שקשורה לתאונה: מסמכים רפואיים, עדויות, אסמכתאות על הוצאות שהיו כרוכות בטיפול, והוצאות בגין שיקום.

אילו סוגי הפיצוי ניתן לקבל?

  • דמי פגיעה מהביטוח הלאומי המשולמים לזמן מוגבל של 3 חודשים;
  • החזר הוצאות רפואיות;
  • קצבת נכות כללית בהתאם לאחוזי נכות שנקבעים בוועדה רפואית. אם אחוזי הנכות הם מעל 20% אזי יקבל הנפגע קצבת נכות. אם אחוזי הנכות שיקבעו לו הם בין 10- 19% הוא יקבל מענק חד פעמי.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן